برنامه مدیریت مجازی ترافیک پالس امن (Pulse Secure)

نکات برجسته

 • ارائه یک راهکار برای مدیریت برنامه و تعادل بار با هدف مجازی سازی توابع شبکه (NFV) با کارایی بالا
 • قابلیتسفارشی سازی، توسطرابط های برنامه نویسی[1]جامع RESTful برای مدیریت سرویسو TrafficScript کهیک فناوری قدرتمند در اسکریپت نویسی صفحهداده است.
 • دارای مقیاس و کارایی بی نظیر، قابلیت رشد با آخرین نسل از پردازنده های چند هسته ای و کاهش مقیاس با خوشه بندی N+Mبرای قابلیت اطمینان و توان عملیاتی
 • تعادل بار لایه 4 با کارایی بالا، قابلیت پشتیبانی 140 گیگابیت در ثانیه در یک نمونه مجازی و بیش از یک میلیون درخواست اتصال لایه 4 در هر ثانیه

برنامه های خود را کنترل کنید

همانطور که محیطهای برنامه های کاربردی پیچیده تر، توزیع شده و بیشتر مجازی سازی می شوند، شرکت ها به مجموعه وسیع تری از ابزارها جهت رفع مسائل مربوط به کارایی برای سرویس های مبتنی بر وب خود نیاز دارند.

برنامه مدیر مجازی ترافیک پالس امن، یک کنترل کننده ارائه برنامه (ADC) مبتنی بر نرم افزار می باشد که برای ارائه سریعتر با بازدهی بیشتر تجربه کاربر، با دسترسی قابل اعتمادتر به وب سایت های عمومی و برنامه های سازمانی طراحی شده است، برنامه هایی که در ابرعمومی، ابر خصوصیو یا محیط مجازی اجرا شوند، همراه با افزایش بهره وری و ظرفیت وب و سرورهای برنامه های کاربردی.

ارائه سریع و ایمن برنامه های در دسترس

ترافیک وب به ندرت ثابت است: دارای فراز و نشیب هایی است که می تواند برنامه ریزی برای رشد آینده کسب وکار را دشوار نماید. برنامه مدیر ترافیک مجازیPulse Secure یک راه حل نرم افزاری منحصر به فرد و با کارایی بالا است که تحرک پذیر، انعطاف پذیر و مقیاس پذیر می باشد. این برنامه برطبق نیاز، اجازه افزایش ظرفیت مقرون به صرفه و انتقال بین سخت افزار و پلت فرم های نصب شده را داده و آسیب های موجود در زیرساخت برنامه را با بافرینگ در سطح شبکه، بهینه سازی پروتکل و اقدامات خاص برنامه مانند فشرده سازی پویا و حافظه پنهان، کاهش می دهد. نتیجه این امر، کاهش تأخیر، افزایش ظرفیت، افزایش دسترس پذیری و بهینه سازی سطوح سرویس برای هر کاربر است.

سرعت بخشیدن، بهینه سازی و حفاظت از برنامه ها

 • سرعت بخشیدن و بهبود برنامه ها که منجر به افزایش رضایت مشتری و بهره وری می گردد
 • کاهش هزینه ها با مدیریت ظرفیت انعطاف پذیر و مقیاس بندی بالا و یا پایین برنامه ها برای رفع نیازهای ترافیکی.
 • مزیت هزینه سود با استفاده از فن آوری های ابری همراه با حفظ عملکرد و امنیت.
 • محافظت از برنامه ها در برابر تهدیدات خارجی و حملات شبکه و حل مشکلات و آسیب پذیری برنامه.
 • اجرای برنامه ها و سرویس های جدید تا حدود 10 برابر سریعتر از راه حل های مرسوم ADC.

ویژگی های کلیدی

 • تعدیل بار هوشمند
 • شتاب برنامه
 • ذخیره محتوای پویا
 • SSL و فشرده سازی
 • نظارت در سطح سرویس
 • تعدیل بار سراسری
 • مدیریت پهنای باند
 • انفجار و تعادل ابر
 • خودکارسازی سرویس با استفاده از REST API
 • ابزارNFV برای ارائه برنامه
 • حالت شتاب صفحه داده برای سرویس های پربازده لایه 4

گزینه های پشتیبانی قابل اعتماد

پشتیبانی اساسی پالس امن

 • ارائه 24 × 7 دسترسی به تخصص پشتیبانی فنی پالس امن، کاهش زمان تفکیک پذیری
 • ارائه تخصص بی نظیر در شبکه مرکز داده جهت بهینه سازی عملکرد شبکه
 • تسهیل مدیریت از طریق ابزارهای آنلاین پشتیبانی فنی

1vt

شکل 1. قابلیت های پیشرفته مدیریت مجازیترافیک Secure Pulse را می توان با استفاده از TrafficScript یا نسخه های جاوا ارتقا داد.

نحوه کار مدیر مجازی ترافیک Pulse Secure

این برنامه،ترافیک برنامه را با بازرسی کامل و جریان پی لودپردازش می کند. هنگامی که درخواست ها دریافت می شود، مجموعه ای از تکنیک های بهینه سازی تضمین می کنند که این درخواست ها به بهترین شیوه در وب و سرورهای برنامه ارائه می شوند. پاسخ ها از برنامه می تواند فشرده شده، ذخیره شده و یا به سرعت به مشتری بازگردانده شود، در عین حال که منابع بر روی سرور آزادسازی میشوند. نرم افزار توکارTrafficScript نحوه بهینه سازی، مسیریابی و اصلاح درخواست های مجزا را کنترل می کند. قوانینی برای مدیریت ترافیک نیز می تواند با استفاده از برنامه های جاوا ایجاد شود.

مدیر مجازی ترافیک Pulse Secure شامل یک رابط مدیریتی مبتنی بر وب است که تجزیه و تحلیل بلادرنگ و تاریخچه ای قدرتمند برای ترافیک را برای خوشه های مدیر ترافیک مجازیPulseSecure فراهم می کند. به همین ترتیب می توان از رابط های REST، SOAP و SNMP برای ادغام راه حلهای مدیریت راه دور و چارچوب های نظارت رویداد برای خودکارسازی اعمال ADC، پیکربندی و ادغام با پورتال های سرویس خودکار مشتری استفاده کرد.

عرضه سریعتر سرویس های جدید به بازار

ADC ها بخش مهمی از بستر نرم افزاری مدرن هستند. آنها قابلیت های کلیدی مانند امنیت، احراز هویت متمرکز، شکل دهی نرخ و صف بندی و اصلاح محتوا برای پشتیبانی از برنامه ها را فراهم می کنند. آنها همچنین از عملیاتی مانند معرفی تدریجی سرورهای جدید، ارتقای جلسات بین نسخه های برنامه و تست A/B پشتیبانی می کنند. قابلیت نظارت و اشکالزدایی نیز به ارائه برنامه های قابل اطمینان با عملکرد قابل پیش بینی کمک می کند.

مدیر مجازی ترافیک پالس امن، شامل نرم افزار اسکریپت نویسی TrafficScript است که کنترل دقیقی بر نحوه مدیریت ترافیک را فراهم می کند.TrafficScript توسط توسعه دهندگان نرم افزار طراحی شده و این امر منجر به کارایی به مراتب بیشتر و استفاده آسان تر آن نسبت به راه حلهای مبتنی بر رویداد یا شبکه های سنتی شده است. برنامه مدیریت ترافیک مجازیPulse Secure همچنین ابزارهای گرافیکی تجزیه و تحلیل ومدیریت را برای کنترل کامل زیرساخت ADC فراهم نموده است.

2vt

شکل 2. ابزارهای تصویرسازی و مدیریت برنامه قدرتمند، کنترل کامل بر محیط ADC را برای کاربران فراهم میکند.

خلاصه ای از ویژگی ها

برنامه پالس امنvADC در دو رده ویژگی اصلی یعنی نسخه پیشرفته و نسخه سازمانی در دسترس است:

نسخه پیشرفته: شامل رایج ترین قابلیت های تعدیل بار، از جمله خروجی SSL/TLS، دوام نشست، نظارت در سطح سرویس، قانون ساز ساده TrafficScriptو پشتیبانی از IPv6 و HTTP/2 و همچنین شامل قابلیت هایی مانند تعدیل بار سراسری، تزریق مسیر سلامت و سفارشی سازی با استفاده از زبان اسکریپت نویسی قدرتمند TrafficScript و Java است.

نسخه سازمانی: سرویسهای پاداش لایه 7 مانند بهینه سازی محتوای وب (WCO)، فایروال برنامه کاربردی وب (WAF) و توافق FIPS افزوده شده است.  

ویژگی های نسخه پیشرفته

تعدیل بار

مدیر ترافیک مجازی پالس امن می تواند از طیف وسیعی الگوریتم ها و روش های متعادل سازی بار، بر اساس معیارهای مختلف (مثلا ارسال درخواست های بیشتر به ماشین های با تنظیمات قوی تر) استفاده نماید. سرورها برای نگهداری و عیب یابی ساده تر و سرویس بدون وقفه تخلیه می شوند. مشتری هرگز نباید خرابی یک سرور را ببیند.

پشتیبانی از HTTP/2

با پشتیبانی از ارتباطات HTTP/2صفحات وب سریعتر اجرا می شوندHTTP/2. پیشرفت قابل توجهی نسبت به استاندارد HTTP/1.1 دارد: مدیر ترافیک به طور خودکار می تواند یک ارتباط HTTP/2 را با مرورگر وب گیرنده پیوند دهد، که می تواند با تکنیک هایی مانند اشتراک گذاری اتصال، تسهیم درخواست صفحه و فشرده سازی هدر، زمان بارگذاری صفحه وب را بهبود ببخشد. حتی برای HTML پیشرفته تر و بهینه سازی محتوای وب، ماژول اضافه شتاب دهنده وب در Pulse Secure برای ایجاد پروفایل های بهینه سفارشی برای برنامه های مجزا در دسترس می باشد.

مسیریابی محتوا

از مدیر مجازی ترافیکPulse Secure برای اعمال سیاست های تجاری به هر درخواست برای تصمیم گیری مسیریابی سفارشی ، اعمال مسیریابی انتخابی HTTP بر اساس ویژگی های L7 مانند URL و نام میزبان استفاده می شود. بازرسی محتوا باعث تغییرات سریع در صفحه مانند درج برچسب های بازاریابی، تغییرات برند و واترمارک های پویا میشود، دستیابی به رویه هایی که ممکن است با اصلاح خود به خود برنامه دشوار باشد.

پایداری جلسه[2] (نشست)

تضمین می دهد که تمام درخواست های یک مشتری به یک سرور منتقل شده و داده های برنامه بدون استفاده از کوکی ها در یک session باقی می مانند (مانند سبد خرید سبد در تجارت الکترونیک).

نظارت بر سلامت

نظارت بر سلامت و عملکرد صحیح سرورها با بررسی های خودکار و سفارشی انجام می گیرد. خرابی سرورها و خطاهای برنامه ها شناسایی شده و ترافیک به دور از این سرورها انتقال داده می شود، به طوری که لطمه ای به عملکرد برنامه نخورده و تجربه کاربر حفظ شود.

قانون ساز ساده TrafficScript

برای کنترل برنامه قوانینی با قانون سازTrafficScript، با استفاده از یک رابط کاربری ساده برای ایجاد قوانین و مقررات ترافیکی تعریف می گردد. برای ایجاد شرایط و اقدامات ساده، روی منوهای کشویی کلیک و گزینه موردنظر را انتخاب کنید.

SSL/TLS Offload

تخلیه بار[3] تبادل و رمزگشایی کلید SSL/TLSبه مدیر ترافیک، سرورهایback-end را از منابع کامل مورد استفاده برای تولید محتوا و پاسخ به درخواست های کاربران جدا می کند.

رمزگشایی در مدیریت مجازی ترافیک Pulse Secureاجازه بازرسی دقیق بسته ها را می دهد. محتوا را می توان دوباره برای انتقال امن درخواست ها به زیرساخت های بک اند رمزگذاری نمود.

فشرده سازیHTTP

برنامهPulse Secure می تواند محتوای بازگشتی به مشتری را فشرده کند و به جای آنکه این کار را توسط سرورهای پشتی[4] انجام دهد. فشرده سازی محتوا می تواند منجر به مصرف کارآمد پهنای باند شود. تخلیه این حجم کار از سرورهای پشتی می تواند رسیدگی به درخواست ها را سریعتر کند.

سیستم مدیریت رویداد و عمل

پاسخ های مناسب برای رویدادهای کلیدی زیرساخت، از جمله اعلان ایمیل و SNMP، ورود به سیستم و اسکریپت های سفارشی کاربر پیکربندی می شود.

حفاظت از سرویس

مدیر مجازی ترافیکPulse Secure می تواند لیست سیاه/سفید IP را اجرا کرده و تعداد اتصال به یک سرویس را محدود نماید. همچنین می تواند قوانینی روی محتوای HTTP اعمال کند (مثلا، پیاده سازی انطباق RFC) و به محافظت در برابر حملات مخربی مانند انکار سرویس کمک نماید.

نمودارهای فعالیت

مدیر ترافیک امن Pulse Secure میزان کارایی و حجم بار را اندازه گیری کرده و نتایج را به صورت گرافیکی نشان می دهد که می تواند نقاط تنگنا[5] و زمان و محل رخداد افزایش حجم بار را شناسایی کند و این مساله می تواند برای شناسایی نیازهای ارتقاء آینده مفید باشد.

حافظه پنهان HTTP

Pulse Secureمی تواند کپی هایی از داده های مورد درخواست مکرر را به جای سرورهای پشتی، در خود ذخیره کرده و آنها را در رسیدگی به درخواستهای جدید آزاد می کند. این امر در هنگام افزایش ترافیک، نیاز به سرور های اضافی را کاهش داده و سرعت پاسخدهی به درخواست های کاربر را افزایش می دهد.

مقیاس بندی خودکار

ارائه سرویسهای قابل اعتماد برنامه را با اداره خودکار تغییرات بلادرنگ ترافیکی ، و توزیع ترافیک روی مخزنی از سرورهای مجازی ، تضمین می کند. این مساله تهیه و تدوین برنامه ها را هماهنگ کرده و به مهاجرت ترافیک روی چند پلت فرم مجازی و ابری کمک می کند.

مدیریت پهنای باند

شما می توانید پهنای باند کل (ثانیه/کیلوبیت) را محدود کنید، مجموعه ای از ارتباطات برای متوقف کردن یک سایت یا برنامه محبوب با مصرف پهنای باند زیاد، استفاده می شود، و سایت های یا برنامه های دیگر غیر قابل دسترس می شوند. این امر، ارائه دهندگان سرویس را قادر به اعمال محدودیت دسترسی بر اساس معیارهایی مانند نوع حساب و یا مکان می نماید.

شکلدهی به نرخ

Pulse Secureمی تواند تعداد درخواست ها (هر دقیقه یا ثانیه) از تمام یا مجموعه ای از مشتریان به یک سرویس را، محدود کند. گروه کوچکی از کاربران فعال (از جمله اسپایدرها[6]) را متوقف کرده و یک سرویس را منحرف کند و منجر به تجربه کاربری ضعیف برای همه کاربران شود.

نظارت در سطح سرویس

مدیرمجازی ترافیکPulse Secure عملکرد یک سرویس یا برنامه کاربردی را نظارت کرده و می تواند در صورت بروز یک خطا زیر یک سطح از پیش تعیین شده مانند خروج از دامنه SLA ، اعلام هشدار کند.

TrafficScript

TrafficScript یک زبان برنامه نویسی پیچیده است که در هسته مدیریت ترافیک یکپارچه شده و امکانات کنترل سیاست های مدیریت ترافیک با بازدهی زیاد و قابل پیکربندی را فراهم می کند. قوانین TrafficScript می توانند تمام جنبه های مدیریت ترافیک را کنترل کرده و قادر به انتخاب زمان و محل که شکل دهی نرخ درخواست، شکل دهی پهنای باند، مسیریابی، فشرده سازی و ذخیره سازی هستند، تا اولویت دادن به کاربران با ارزش و ارائه بهترین سطح سرویس امکان پذیر باشد.

تجزیهXML

این برنامه می تواند با استفاده از XPath ، به تجزیه و تحلیل داده های پیچیده XML ، به منظور آگاهی از تصمیم گیری مسیریابی بر اساس محتوای توکار کمک کند. همچنین قادر به پشتیبانی از offload و سرعت دهی به روند ترجمه میان انواع XML از طریق تبادلات XSL(XSLT) است.

افزونه جاوا

افزونه های Java را می توان برای استفاده مجدد از کتابخانه های موجود برای پیاده سازی سیاست های تجاری بکار برد. می توان قوانین را به هر زبانی با هدف JVM نوشت، از جمله Java، Python، Ruby و بسیاری دیگر. همچنین می توان از کتابخانه های ذینفع استفاده نمود و قوانین تجاری را در برابر تراکنش های خاص فراخوانی کرد.

قابلیت چندسایتی

سرویس ها در میان سایت های متعدد با پیکربندی مربوط به مکان اعمال کرده و مدیریت سرویس ها از مکان های مختلف مرکز داده را تسهیل می کند.

پایداری جلسه پیشرفته

از انتقالتمام درخواست های یک مشتری به یک سرور و حفظ داده های برنامه بدون استفاده از کوکی ها در یک session (مانند سبد خرید تجارت الکترونیک) اطمینان حاصل می کند. علاوه بر پایداری جلسهبر اساس آدرسIP ، مکانیزم های پیشرفته پایداری از طریق TrafficScript، از جمله نام گره و تکنیک های پایداری جهانی بکار گرفته می شود.

تعدیل بار سراسری

در صورت شکست فاجعه بار، دسترس پذیری به سرویس را با یک مرکز داده جایگزین یا استقرار ابر، بهبود می بخشد. بهبود عملکرد سرویس توسط تعادل بار حساس به کارایی و مسیریابی ترافیک مبتنی بر مکان انجام می پذیرد.

ایمن سازی سلامت مسیر

ایمن سازی مسیر (RHI) به حفظ دسترس پذیری سرویس و شبکه های با تاخیر کم، با هدایت سریع سرویس به میزبان های جایگزین کمک می کند.

ویژگی های نسخه سازمانی

شتاب دهنده وب سریع السیر

بهینه سازی محتوا برای سرعت بخشی به نمایش اکثر صفحات وب، بدون نیاز به پیکربندی و تنظیمات خاص.

شتاب دهنده وب

تکنولوژی های بهینه سازی محتوای وب پیشرفته (WCO)، به منظور تسریع زمان بارگذاری صفحه تا 4 برابر در برنامه های HTML، از جمله مایکروسافت SharePoint، سیستم های مدیریت محتوا و برنامه های ابریمورد استفاده قرار می گیرند. پروفایلهای WCO را می توان برای هر برنامه سفارشی کرد.

فایروال برنامه های وب

از یک دیوار آتش[7] (WAF) مقیاس پذیر لایه 7 برای اعمال قوانین کسب و کار به ترافیک آنلاین، تشخیص و مسدود کردن حملاتی مانند تزریق SQL و تزریق اسکریپت از طریق سایت (XSS)، و کمک به انطباق با PCI-DSSو HIPAA و دیگر نیازهای نظارتی استفاده کنید.

تأیید اعتبار سازمانی

پشتیبانی از خدمات احراز هویت مانند SAML SPو نمایندگی مجاز Kerberos.

FIPS

نسخه FIPS 140-2 توکار ماژول رمزنگاری سطح FIPS 140-2 در راهنمای دستورالعمل پیاده سازی بخش g.5 برای پشتیبانی از استقرارهایی که نیاز به FIPS 140-2 سطح 1 دارند.

ویژگی های معماری

علاوه بر این ویژگی ها، تمام مدل های vADC Pulse Secure دارای مشخصات معماری زیر هستند:

شتاب صفحه داده

حالت شتاب صفحه داده برای سرویس های با کیفیت L4، پشتیبانی از مقیاس بندی خطی CPS و توان عملیاتی با هسته های CPU اضافی، بر خلاف پشته های شبکه سنتی. بیش از یک میلیون درخواست اتصال L4 در هر ثانیه و حداکثر 140 گیگابیت در ثانیه بر روی پلت فرمهای پشتیبانی شده قابل دستیابی است.

مقیاس پذیری

مدیریت ترافیک مجازی پالس امن، به راحتی می تواند به صورت افقی و عمودی در محیط های IT و اشکال مختلف زیرساختها مقیاس بندی شود، و همیشه می تواند از مطابقت کافی و پشتیبانی از تقاضا برای یک برنامه یا یک سرویس اطمینان حاصل کند.

خوشه بندی

Pulse Secure دارای مقیاس و عملکرد بی نظیر بوده و قادر به افزایش مقیاس با آخرین نسل پردازنده های چند هسته ای است و با استفاده از خوشه بندی N+M برای قابلیت اطمینان و توان عملیاتی، مقیاس را افزایش دهد.

API کنترلی RESTful

به مدیر مجازی ترافیکPulse Secure اجازه می دهد تا توسط یک برنامه شخص ثالث، پیکربندی و کنترل شود و مدیریت تنظیمات بزرگ یا پیچیده را ساده نماید. API کنترلی تغییرات پیکربندی را خودکارسازی می کند (به عنوان مثال در پاسخ به یک رویداد).

افزایش سرمایه گذاری

برای کمک به بهینه سازی سرمایه گذاری های تکنولوژی، Pulse Secure و شرکای آن راه حل های کاملی ازجمله سرویس های حرفه ای، پشتیبانی فنی و آموزش فراهم کرده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر، با نماینده فروش Pulse Secure تماس گرفته و یا از وب سایت www.pulsesecure.net بازدید کنید.

مشخصات برنامه مدیرمجازی ترافیک پالس امن

ماتریس عملیاتی برنامه مدیرمجازی ترافیک پالس امن

قابلیت نسخه پیشرفته نسخه سازمانی نسخه توسعه دهنده 1 Mpbs
Pulse Secure vTM
مدیر خدمات Pulse Secure
تعدیل بار
پشتیبانی از HTTP/2
مسیریابی محتوا
نظارت بر سلامت
قاتون گذارTrafficScript
SSL/TLS Offload
فشرده سازیHTTP
سیستم رویداد و عملیات
حفاظت از سرویس
نمودارهای فعالیت
حافظه پنهانHTTP
مقیاس بندی خودکار
تجزیهXML
مدیریت پهنای باند
شکل دهی به نرخ
نظارت در سطح سرویس
اسکریپت نویسی ترافیکی
افزونه های جاوا
مدیر چندسایته
تعدیل بار سراسری
تزریق سلامت مسیر
شتاب دهنده وب -
شتاب دهنده وب اکسپرس -
دیوار آتش وب -
احراز هویت سازمانی -
FIPS -

مجوزهایبرنامه مدیرمجازی ترافیک پالس امن

مجوزهای ارزیابی

مجوزهای محصول

نکات اضافی

ویژگی های مجوز شرح

کلیدهای مجوز[8] محصول

کلید مجوز می تواند برای هر هدفی، اما تنها در یک سیستم واحد مورد استفاده قرار گیرد. کلید مجوز محصول ممکن است از شریکPulse Secure گرفته شود. تمام انواع کلیدهای مجوز در معرض توافقنامه مجوز کاربر نهاییPulseSecure برای مدیریت مجازی ترافیک است که در وبگاه https://www.pulsesecure.net/support/eula یافت می شود.
کلید مجوز ارزیابی کلیدهای ارزیابی را می توان برای پردازش ترافیک در دوره محدود ارزیابی استفاده نمود. مجوزهای ارزیابی 30 روزه نسخه توسعه دهنده و ارزیابی نرم افزار ممکن است در https://www.pulsesecure.net/vadc مورد تقاضا باشند.

حالت توسعه دهنده

اگر نرم افزار دارای کلید معتبر نباشد، این نرم افزار در حالت "توسعه دهنده" اجرا می شود.

حالت توسعه دهنده تمام قابلیت هایPulse Secure را دارد و توان عملیاتی را روی 1 Mbps محدود می کند.

کاربران مجاز به توزیع نرم افزار VADC Pulse Secure و دیگر برنامه های مجازی بدون کلید ("نسخه توسعه دهنده") هستند، تا بتوان آنها را در محیطهای تست و توسعه برای ایجاد و آزمایش سرویس های محصول مورد استفاده قرار داد. هیچ هزینه ای برای نسخه توسعه دهنده وجود ندارد و Pulse Secureپشتیبانی فنی در این نسخه ارائه نمی دهد.

مجوزهای دائمی

مجوزهای دائمی یک کلید مجوز دائمی (بدون انقضا) فراهم می کنند که می توان در یک سرور استفاده شود.

پشتیبانی و به روزرسانی های نرم افزار در مجوز دائمی گنجانده نشده و نیازمند پرداخت هزینه پشتیبانی سالانه است.

مجوز های حق اشتراک مجوزهای حق اشتراک اجازه می دهد تا شما از نرم افزار برای یک دوره زمانی ("مدت") استفاده کنید و مجبور به پرداخت هزینه اشتراک دوره ای (ماهانه) برای آن مدت هستید. مجوزهای حق اشتراک شامل پشتیبانی و تعمیر و نگهداری هستند.
گروه های عملکردی مجوزهای محصول شامل یک رتبه بندی عملکردی هستند که حداکثر ظرفیت نرم افزار را مشخص می کند. رتبه بندی عملکرد به پهنای باند خروجی مربوط می شود. ظرفیت پهنای باند تنها پس از فشرده سازی محتوا به ترافیک خروجی اعمال شده و در هر مورد از مدیریت ترافیک مجازی Pulse Secure استفاده می شود. این مساله، سرعت خواندن گره ها را از گره سرور پشتی محدود می کند. اگر به حد ظرفیت برسد، ترافیک خروجی ممکن است به طور موقت به تأخیر بیافتد. در این وضعیت به صورت منصفانه به ارتباطات رسیدگی می شود. ارتباطات ار بین نخواهند رفت، مگر اینکه ترافیک خروجی برای یک دوره طولانی مدت، به میزان قابل توجهی از ظرفیت پهنای باند فراتر رود، هنگامی که هیچ داده ای را نمی توان قبل از پایان زمان بندی مشتری یا سرور منتقل کرد. سخت افزار میزبان باید برای ارائه کارایی مورد نظر، به اندازه کافی شرح داده شود.
چه زمان درخواستی رد می شود یا به پایان می رسد؟

نرم افزار مشتری (مرورگرهای وب) و نرم افزار سرور (مانند سرور وب یا برنامه) برای برقراری ارتباطات معلق می شوند. اگر یک اتصال بیش از مدت زمان تعلیق غیرفعال باشد، بسته می شود.

تحت شرایط حجم بار سنگین و پایدار، پاسخ ها به صورت عادلانه پردازش شده و پاسخ های جزئی برای اطمینان از اینکه تمام اتصالات به طور مساوی سرویس داده می شوند، تحویل داده می شود این بدان معنی است که زمانی که داده هایی در حال انتظار برای نوشتن وجود داشته باشد، اتصالات به ندرت برای مدت زمان طولانی بیکار می شوند، بنابراین به دلیل شکل دهی پهنای باند پیش از موعد بسته می شوند.

کدام گروه عملکردی باید انتخاب شود؟

مجوزهای ارزیابی عملکرد را محدود نکرده و ممکن است برای مدت کوتاه در سایت های تولیدی برای سنجش نیازمندی های عملکردی مورداستفاده قرار گیرند.

شما می توانید میزان ترافیک سرویس موجود را با استفاده از گرافهای فعالیت، داده جاری از نمودار فعالیت ها و داده های موجود از طریق SNMP و SOAP تعیین کنید.

نمودارهای فعالیت پهنای باندی که بیش از 5 دقیقه طول می کشد را ثبت می کند؛ شما باید حاشیه ای بین 50 تا 100 درصد را برای تله های ترافیکی اضافه کنید.

هنگامی که شما با یک مجوز بر اساس عملکرد کار می کنید، نرم افزار Pulse Secure هشداری ایجاد می کند که این هشدار در زمان لازم، محدودیت عملکرد را به اطلاع شما می رساند. ترافیک صفبندی می شود، به طوری که کاربران نهایی در سرویس شما، در یک لحظه با کاهش سرعت مواجه می شوند. در صورت لزوم می توانید برای ارتقای مجوز به ظرفیت بالاتر اقدام کنید.

استفاده غیر تولیدی چیست؟

در "حالت توسعه دهنده"، نرم افزار فقط برای استفاده غیر تولیدی استفاده می شود:

 • کاربرد "غیر تولیدی" شامل توسعه، تست موقت، آموزش داخلی و اثبات اهداف مفهومی است.
 • کاربرد "تولیدی" شامل هر هدفی است که می تواند به عنوان سرویس های "حیاتی کسب و کار"، اینترنت عمومی و خدمات اینترانت داخلی در نظر گرفته شود؛ سرویس هایی که ترافیک زنده تولید می کنند، کپی های دائمی از سایت های تولیدی، معیارهای سنجش دائمی و محیطهای آزمایشی بار و سایر سرویس هایی که براساس مبنای تجاری یا سود تجاری اجرا می شوند.
پس از انقضای مجوز چه اتفاقی می افتد ؟

مجوزهای دائمی منقضی نمی شوند. دیگر مجوزهای صادر شده توسط Pulse Secure دارای تاریخ انقضا هستند. پس از منقضی شدن این تاریخ، نرم افزار به حالت توسعه دهنده، با محدودیت پهنای باند و عملکرد تبدیل می شود. نرم افزار PulseSecure اعلان و هشدارهایی قبل از تاریخ انقضا منتشر می کند و اگر مجوز با تاریخ انقضا در تولید مورد استفاده قرار گیرد، مشتری باید پیکربندی نرم افزار PulseSecure را برای ارسال این هشدارها به یک حساب مناسب انجام دهد.

مجوزهای بدون هزینه که به مسائل مربوط به استفاده غیر تولیدی رسیدگی می کنند، می توانند بدون هیچ هزینه ای ادامه یابند مگر اینکه PulseSecure پروانه مربوطه یا برنامه توسعه را متوقف کند.

"متصل به آدرس آی پی / آدرس"MACبه چه معنی است ؟

مجوز محصول تنها می تواند در یک سیستم میزبان واحد اعمال شود. برای این منظور، آنها شامل یک آدرس IP یا یک آدرس MAC هستند که سیستم میزبان را شناسایی کرده و تنها روی این آدرس منطبق اجرا می شود.

راه حل های فنی برای اعمال همزمان یک مجوز در دو یا چند سیستم میزبان در توافقنامه مجوز کاربر نهایی وجود دارد.

ارتقاء و انتقال

مجوزهای محصول می تواند بین ماشین های میزبان، سیستم عامل ها و پلتفرمها بدون هزینه جابجا شوند. لطفا درخواست خود را از فرم پشتیبانی Pulse Secure"درخواست تغییر آدرس IP" اعلام کنید.

مجوزها ممکن است به منظور ارتقا ظرفیت عملکرد و یا باز کردن ویژگی های اضافی، ارتقاء داده شوند - ارتقاء مجوزها یکپارچه بوده و نیازی به راه اندازی مجدد نرم افزار نیست.

نیازمندی های سیستمی:

برنامه مدیریت مجازی ترافیک پالس امن و دستگاه های مجازی سازی

نرم افزار

Linux x86_64: Kernel 2.6.32 – 4.4, glibc 2.12+

- برای تزریق سلامت مسیر: ncurses 5 (libncurses.so.5, libtinfo.so.5)

SmartOS x86_64: Kernel 20141030T164802Z و نسخه های جدیدتر

مخزن Docker: 1.13.0 یا نسخه های بعدی
دستگاه های مجازی

VMware vSphere 5.5, 6.0, 6.5

XenServer 7.0, 7.1, 7.2

Oracle VM for x86 3.2, 3.3, 3.4

Microsoft Hyper-V Server 2012, 2012 R2, و 2016

Microsoft Hyper-V under Windows Server 2012, 2012 R2, و 2016

QEMU/KVM (RHEL/CentOS 6.x, 7.x; Ubuntu 14.04, 16.04)

پلت فرمهای ابری

آمازون EC2 - به عنوان یک دستگاه مجازی یا نرم افزار نصب شده

مایکروسافت Azure - به عنوان یک دستگاه مجازی موتور محاسبه گر گوگل - به عنوان یک دستگاه مجازی یا نرم افزار نصب شده

دستگاه های فیزیکی Bare Metal Server - برای اطلاعات در مورد سرورهای واجد شرایط، لیست اقلام سخت افزاری Pulse Secure vTM در https://www.pulsesecure.net/techpubs را مشاهده کنید.
سخت افزار پیشنهادی: پردازنده Intel Xeon / AMD Opteron
سخت افزار پیشنهادی: حداقل حافظه 2 گیگ (حداقل پردازنده 2x و 3 گیگ برای حالت DPA)
سخت افزار پیشنهادی: حداقل فضای دیسک 10 گیگ (نرم افزاری) یا 16 گیگ (ابزار مجازی)

 


[1] API

[2] session

[3] offloading

[4] back-end

[5] bottlenecks

[6] spider

[7] firewall

[8] Licence key